OVServis Prihlásenie Leasing Kontakt Referencie Služby Čo ponúkame

PREČO VYUŽIŤ OPERATÍVNY LEASING NA FINANCOVANIE VOZIDIEL?

Pri kúpe vozidla alebo výrobných zariadení máte na výber rôzne možnosti financovania. Môžete si vziať úver, urobiť nákup na splátky alebo siahnuť po leasingu. V rámci leasingu je najviac obľúbený finančný leasing, kedy za auto platíte mesačné splátky leasingovej spoločnosti a po niekoľkých rokoch ho môžete za zostatkovú hodnotu odkúpiť. Existuje ale aj menej známa forma tohto druhu financovania, a to operatívny leasing.

AKO FUNGUJE OPERATÍVNY LEASING?

Na začiatku je dôležité urobiť prieskum a zistiť, že ktorý typ financovania bude pre Vás ten najlepší. Pokiaľ chcete vozidlo iba užívať a nie ho vlastniť, tak ideálna forma je operatívny leasing. Oproti kúpe je operatívny leasing výhodnejší z hľadiska mobility, komfortu a tiež z hľadiska daňových zvýhodnení. V prípade operatívneho leasingu podnikateľ platí len nájomné za užívanie konkrétnej veci a po skončení operatívneho leasingu sa zákazník nestáva vlastníkom. Auto vracia naspäť leasingovej spoločnosti. Platí teda iba cenu za jeho užívanie.

VÝHODY OPERATÍVNEHO LEASINGU

Pri klasickom úvere alebo finančnom leasingu sa musí o vozidlo starať majiteľ a tiež plniť zákonné povinnosti. Pri operatívnom leasingu je vlastníkom leasingová spoločnosť. Nájomca je teda len v pozícii užívateľa a odpadajú mu povinnosti, ktoré vyplývajú z vlastníctva vozidla.

Keďže leasingové spoločnosti nakupujú vozidlá v lepšej cene, výhodnejšie vedia dohodnúť aj výšku poistného a ceny služieb. Zároveň v rámci služieb operatívneho leasingu je možné dohodnúť aj pneuservis, opravy porúch či náhradu vozidla. Leasingové spoločnosti sú pripravené a zamerané aj na to, aby spravovali nielen jedno vozidlo, ale celý vozový park.

AKÁ JE OBVYKLÁ DOBA TRVANIA OPERATÍVNEHO LEASINGU?

Bežne sa zmluva uzatvára na tri až päť rokov. Dĺžka trvania zmluvy sa prispôsobuje požiadavke zákazníka a pravdaže dĺžka trvania zmluvy ovplyvňuje aj cenu nájmu. Operatívny leasing odporúčame uzavrieť na dobu troch až štyroch rokov. Vozidlo je po troch rokoch stále vo výbornej kondícií a dokáže si ešte udržať aj optimálnu hodnotu.

PROFESIONÁLNY SERVIS PRE VÁS

Ak uvažujete nad operatívnym lízingom, tak odporúčame v prvom rade kontaktovať Vášho účtovníka, ktorý má prehľad vo financiách Vašej spoločnosti. Ten Vám dokáže zrátať, že či je operatívny lízing pre Vás výhodným riešením alebo nie.

S prieskumom a možnosťami financovania Vám radi pomôžu odborníci Ozaj Výborného Servisu. Kontaktujte nás na info@ovservis.sk a dohodnite si stretnutie čo najskôr. O všetko potrebné sa postaráme za Vás.